Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fólie mezi sádrokarton

Znovu zdravím :-), ještě bych se chtěl zeptat, když jsou zde, jak koukám odborníci na sádroš. Jak jsem uváděl dávám sádrokarton na šikminu v koupelně. Složení střechy je následující. Eternyt, prkna, igelit, skelná zateplovací izolace, pak nějaká černá fólie (zda paropropustná nebo nepropustná nevím) a dále prkna. Na níže uvedená prkna bych už montoval CD profily na pevné závěsy. Teď si však kladu otázku, zda mezi sádrokarton a vnitřní prkna střechy dávat ještě nějakou fólii i přesto, že už je mezi vnějšími a vnitřními střešními prkny. Mám strach, aby se na sádrokartonu v koupelně, kde jsou páry, nedělaly nějaké mapy, aby mezi kartonem a střechou nezačala kondenzovat voda. Opět děkuji za odpovědi….

Eternyt, prkna, igelit,
nějaká černá fólie
to bys měl upřesnit, pokud je to možné, foto, přečíst někde kde kouká co je na těch foliích napsáno nebo se zeptat co tam kdo dal. Zvláště z toho igelitu nemám dobrý pocit. Mezi tím, jak nazýváš igelit, je tam někde nějaká mezera?
Nahlédni třeba do APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf
Pod SDK, zvláště v koupelně, patří parotěsná folie, její umístění je různé, viz ten manuál nebo projekt, v zásadě co nejblíže interiéru.
Do koupelen v podkroví se doporučuje, krom správné sklady střechy, ventilátor.

Děkuji za manuál, zeptám se možná blbě, ale, když dám tedy parotěsku přímo pod SDK tak tim nic nezkazím ne???? Pro sichr, ať ta černá folie je jaké je...
Ten igelit je tam proto, že dříve se soudruhum nechtěla skelná vata vyndavat z igelitových pytlů, tak ji naházely mezi prkna i s tím igelitem. Jinak mezi ,,igelitem,, a prkny na kterých je eternyt není bohužel žádná mezera:x:

Chtěl bych se zeptat na to lepení.

Předpokládám nějakou příslušnou izolepu (zástupný název, o přesný typ teď nejde). Jak se ale vypořádat s tím, že ta folie (Jutafol) bude stejně prodíravěna šrouby, kterými se sádroš přepevňuje na tu hliníkovou (CD/UD) kontrukci?

Nebo je to tak malé prodíravění (s ohledem na plochu stropu), že se tím netřeba zabývat?

Děkuji za poučení :-)

je třeba se tím zabývat, nejlepší je když k proděravění nedojde, když už tak je lepší použít vysokou gramáž, proto AL 150 nebo 170 a ještě lepší je místa kde se počítá s průnikem vrutů podlepit páskou.
Někde jsem četl, že ty vruty způsobí jen 10% parotěsnost, takže vlastně jako by nebyla.