Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krb.komín

Dobrý den, mám zahradní krb, který je vyústěn asi 600 mm nad střechu pergoly. Celkový výška krbu je cca 2600 mm. Mám jej v blízkosti sousedova pozemku (cca 3m)a stěžuje si, že mu všechen kouř jde na jeho dvůr.Je pravda, že jeho dvůr je uzavřen ze 3 stran. V rámci dobrých vztahů uvažuji o prodloužení komínu. Můžete mi poradit,jak bych měl výšku komínu změnit a zda to bude mít vliv na tah komínu, či jeho stabilitu. Díky.

výšku komína zvětšit můžeš to ničemu nevadí ba naopak.ale pochybuji,že prodloužením vyřešíš to,že soused kouř neucítí a kouř půjde tam kam chceš ty.
no nevim o kolik bys musel protáhnout komín,ale o hodně což z hlediska nějaké estetiky nepřichází v úvahu.
prostě větru dešti neporučíš :-)