Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výška komínu

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: když má objekt (RD) členitý tvar a je zastřešen více sedlovými nebo pultovými střechami o různých výškových úrovních (různý počet podlaží v jednotlivých křídlech), zdali minimální výška komínu nad střechou nejnižšího objektu musí platit pouze pro střechu ve které se komín nachází, nebo i pro sousední přiléhající střechu, která je o patro výš? Pokud se jedná o sousední domy v řadové zástavbě a každý má jiný počet podlaží mám dotaz stejný: musí být komín nižšího domu vyveden až nad úroveň střechy sousedova vyššího domu? Jedná se o sousedské spory a soused má na stranu kde máme komín (v nižší střeše) orientována okna obytných místností (o patro výš než máme my střechu). Komín je vyveden sice nad úroveň jeho oken ale jemu to nestačí, požaduje zvýšení komínu nad úroveň jeho střechy. V době kdy se domy stavěly se asi tolik nehledělo na tyto věci (cca 1960). Teď nevíme jak z toho vybruslit :( Děkuji moc za každou radu.

Díky za odkazy, hlavně za ten článek na idnes.cz. Normy jsem už prohledala, ale o vlivu sousedních budov se zmiňuje až novela ČSN 734201 z roku 2008 a to jen tak okrajově...každopádně na komíny zkolaudované před rokem 2008 se stejně norma nevztahuje, tudíž to opravdu půjde řešit jen tou právní cestou- respektive ústni domluvou, stavebně je vše asi v pořádku...