Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký lak pro renovované staré dveře?

Prosím Vás o radu! Na chalupě mám krásné kaslíkové dveře, pustil sem se do jejich renovace...

Bohužel na radu 'odborníka' jsem je nechal vyluhovat! Bohužel proto, že až teď po cca 3 měsících jsem se dověděl že to pro ty dveře nebylo vůbec to nejlepší! Nicméně se chci pokusit o co největší záchranu těhle pokladu...

Jakou bych měl zvolit povrchovou úpravu? Existuje nějaká PÚ pro luhovaný nábytek?(myšleno aby 'dýchal' a nepraskal?)
Děkuju za rady!

Právě jsem sledoval pořad chalupa je hra.Byl o úpravách starého nábytku.Než se to staré dřevo po očištění a obroušení natře lakem,nechá se na místě,kde bude postaveno,14 dní stát,aby se dosáhlo vyrovnání vlhkosti na pokojový stav.který je 10 - 15 %
JABRAKA