Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co s lodžií????

Ahoj... ted jsme pred doděláním lodžie. Stavíme RD, lodžie je vybetonovaná - hrubý beton, natřená penetračním roztokem a ted si moc nevime rady, co s tim dal...
v prejektu je, ze tam ma prijit 18 cm extrudovanyho polystyrenu... ve stavebninach nam rekli, ze by dali 10 cm normalniho (nebo toho lepsiho sedeho) a jen 7 cm extrudovanyho... problem je jeste v tom, ze tam jsou preklady a armatura vystupuje z toho betonu.... a nebo jesteli se dela nejaky "tekuty" polystyren... aby se to dostalo vsude.... mame strach, aby se tam nedostala pod ten extrudovany polystyren voda a pak nam to bud bude hnit a nebo se tam budou drzet plisne... :((
Je umistena nad obyvakem a loznici a tek, kdyz prsi, tak se tam drzi voda a museli jsme ho provrta, aby voda odtekla... ale tece nam to obyvaku a loznice....
Co jde, delame si sami... a ted jsme trochu v koncich... pristi tyden nam maji privezt a namontovat okna... takze uz nemuzeme pak mit hadice, ktere odvadi vodu z tech der pryc oknama v obyvaku a loznici...
Tak jestli s tim mate nejakou zkusenost, budu moc rada za radu :)
Jinak preji pekne kutilske leto .... :)

Udělejte prosím nějaké fotky a dejte je sem. Zvlášť by mně zajímala vystupující armatura.
Kdybych dělal pro sebe, v klidu XPS (extrudovany polys.) bych zcela vypustil a spokojil bych se s podlahovým EPS. Na lodžii bych nikdy nepředpokládal takové zatížení, aby byl XPS podmínkou. Tekutý polystyren se sice nedělá, ale je možné sehnat granulát pro výrobu lehčeného betonu. Zatékání vody musí vyřešit skladba podlahy lodžie. Osobně bych se přimlouval za řešení Schlüter, viz. starší vlákna Izolace balkonu, či Izolace ploché střechy/terasy.