Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak z betonu vyčistit brzdovou kapalinu ?

Ahoj,

stala se mi nemilá věc, u známých jsem parkoval svoje auto na dvorku (běžný beton bez povrchové úpravy), a vytekla mi ze zadního kola loužička brzdové kapaliny.
Nechci jim tam nechat skvrnu, nevíte jak by se to dalo vyčistit?

V betonu je to dost nasáklé.

Pochopil jsem z internetu, že brzdovka je olej.

Díky předem za vaše zkušenosti nebo nápady!

Brzdovú kvapalinu chceš vyčistiť z porézneho materiálu akým je beton ????

Ooo, bez šance. Určité zníženie viditeľnosti snáď docieliš zriedením a rozptylom do väčšej plochy napríklad liehom.

Já jsem čistil olej z betonu že jsem na ten flek nalil fialovou Arvu, nechal jsem chvíli působit, trochu jsem to projel rejžákem a opláchnul vodou. Výsledek dobrý, na brzdovku by to mohlo taky fungovat. Beton musí být suchej voda tu arvu neutralizuje.

Pánové, děkuji za někdy úsměvné rady, dvorek je bohužel zastřešený (pod domem, spíš takový průjezd), takže vypršení se konat nebude.
Sbíječku jsem taky vyloučil(nemám jí po ruce), květináč by asi vadil parkování vozidel(!!!), nakonec jsem zvolil zasypání prachem sebraným lopatkou a smetáčkem z jiného místa, což skvrnu skvěle zakrylo.
Asi to tak nechám...