Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ozubené kolečko

Zdravím všechny,

nevíte prosím někdo jak se říká tomu ozubenému kolečku na přiloženém obrázku?
Na prvním obrázku je to součást odlitku, konkrétně je to výškově nastavitelná oj.
Na druhém obrázku je to samostatné kolečko, které je to přivařené na obou stranách a slouží k úhlovému nastavení.

A právě to samostatné kolečko bych potřeboval, už sem prolez kde co a nikde nic.

Děkuji za pomoc

Dobrý den,takováto ozubená kolečka do sebe zapadající se používají na zubových přetěžovacích spojkách,kroutící moment se ladí přes pružinu,tuším,že byla i na kombajnech na šneku,nebo na nějaké lištové sekačce staršího data,viděl jsem těch zemědělských strojů mnoho,ale momentálně mě nenapadá kde to přesně je,ale určitě to tak je,seřizoval jsem i tyto spojky,ještě popřemýšlím a případně dám vědět.Těm spojkám se říkalo řehtačky.S pozdravem Lubomír:-)