Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak sundat obklad ze sádrokartonu

Dobrý den,

potřebuji sundat část obkladu (rozměr dlaždice 25 x 30 cm) ze sádrokartonových desek v koupelně. Jedná se o jednotlivé vybrané dlaždice, které navíc neleží vedle sebe. (Jedna natlučená je po umyvadlem, jiná nad vanou apod.) Desky jsou naštípnuté a já bych je rád vyměnil. Jakým způsobem to nejlépe udělat, abych nepoškodil sádrokarton a sousední dlaždice? Chtěl bych se vyhnout tomu, že nakonec nechám předělat celou koupelnu za 100 000...

Předem děkuji za rady.

David Dvořáček

jelikož jsem roztrhl nástěku pod obkladem, musel jsem demontovat obklad, abych nepoškodil obkladačku. malou Flefu jsem opatřil regulaci otáček, nasadil kotouč 0,6mm a pomalu vyřezával spáru a pak SDK. Obklad jsem pčelepil izolepou, aby mě nespadl za sádroš. Podařilo se, vymenil nástěnku a vrátil obklad zpět.