Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem řezáníí roury

Ahoj lidi, prosím moudré hlavy o poradu, kterak INTELIGENTNĚ zkrátit cca 7mm ze zdi vyčnívající trubku. Je to oranžová (PVC?) odpadní roura, nyní použitá pro vedení vzduchu. Řezat se mi to nechce, neb tam není moc prostoru a nechci poškodit novou omítku. Napadne někoho nějaké šikovné a elegantní řešení? Díky předem za odpovědi S.

Mě napadlo, možná je to trošku složité, ale už jsem to také použil, vzít nějakou pevnu strunu nebo drát a jeho konce připojit na výstup z transformátoru, který má dostatečný výstupní proud. Struna se začně ohřívat a až dosáhne bodu tavení PVC, dá se s ní trubka čistě a přesně odříznout. Člověk musí mít ovšem nějaké straré trafo...