Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uzemnění satelitní paraboly

Prosím o informaci jak je to s uzemněním paraboly na střeše čtyřpodlažního domu?A jak táhnout kabel?Mohu ho vézt podél okapu s tím,že ho po metru přitáhnu plastovou páskou k tomu okapu?
Co jsem koukal tak si ani montážníci (UPC,DIGI) s uzemnováním hlavy nelámou.

to je přece blbý kvuli svodu navrtavat do fasady držáky.Kolem okapu by byl pěkně schovany a nenapadny....a s tim uzemněnim je nějaka norma pokud parabola nepřesahuje nevím kolik tak nemusi byt uzemněná.Jelikož máme na střeše takový budky od vytahu tak když bude z boku na te boudě tak si myslím že by se zemnit nemusela ne?

No podle norem, by každý anténní systém měl být uzemněn. Ale pokud je na střeše výtahové šachty hromosvod a parabola bude pod ním, tak bych vynechání uzemnění asi připustil. Ale pokud je svod hromosvodu poblíž paraboly a propojení by nebylo moc náročné, tak by to bylo vhodné udělat. Normám by bylo učiněno zadost a navíc by přijímač byl přeci jenom více chráněn před zničením v případě blízkého úderu blesku. (V případě úderu přímo do domu, však většinou přijímač neuchrání nic). Vedení kabelu po okapovém svodu, si myslím nic nebrání. Podle mě, je to určitě lepší, než vrtat úchyty do fasády. Svolení vlastníka domu ke všem těmto úkonům je však nutné, aby nedošlo k pozdějším problémům. Příklad z praxe: V blízkosti domu mé sestry udeřil blesk. Odkráčely dva LNB sat. konvertory,dva DiSeqC přepínače, zdroj od TV, televizní karta v PC. Možná, kdyby byla anténa uzemněná, tak ... Kdo ví:-)