Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kartušová filtrace

čau chlapi. mám plechový bazén (tuším orlando) s kartušovou filtrací a chtěl bych ji vyměnit za pískovou. Problém vidím v obdélníkové díře pro skimer. Existuje nějaká redukce, nebo jak to vidíte vy? díky imrouš

Já bych tam tu kartušovou nechal, do její skříně bych udělal díru pro připojení pískové filtrace. (pod úrovní hladiny). Výhoda -fungující skimmer, kde můžeme zachytávat hrubé plovoucí nečistoty. Při náhodné poruše písk. filtrace, je rezerva.

Nevím jak staré orlando máš,první typ (skimer dlouhý válcový),se musí vyměnit celý za nový s výůstěmi na pískovku(cca 1000kč),nový typ(kratsi,ctvercový tvar),stačí koupit redukci(cca 400),ze skimru se vykope motor,rekudce i skimry dodává firma Marimex.cz (není to reklama,nejsem s firmou nikterak spřízněn,pouze prodávam její výrobky)