Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Převoz lednice

Ahoj lidi, chci převézt novou lednici, ale samozřejmě se mi nevejde na stojáka do auta. Nevíte, lze ji převézt v leže, a musí být na nějakém určitém boku? A jsou ještě nějaká omezení? Moc děkuji za poradu S.

Neplatí to pravidlo o zapnutí až po několikahodinovém stání hlavně pro absorbční lednice? Vybavuje se mi, že když tyhle lednice přestaly fungovat, (někdy) stačilo obrátit je vzhůru nohama a po vrácení do obvyklé polohy zase začaly chladit.

odpověď ze servisu:
Dobrý den,
chladničky lze převážet v leže na té straně kde je zaslepená plnící trubička kompresoru pod podmínkou, že nebudou tento den převozu po té minimálně 3 hodiny spuštěny.
Důvodem je ustálení chladící směsi oleje v motorkompresoru.