Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Renovace omitky cihlove steny

Dobry den,

chystame se malovat ve starem byte s tlustymi cihlovymi zdmi. Omitka uz neni zadna slava a radi bychom ji nejak srovnali, navic pri malovani uz by se zrejme i oloupaly stare natery.
Jak tedy nejlepe zpevnit a srovnat zdi? Oskarabat, nastukuovat? S lepidlem, nebo bez? Penetrovat? Proste, jak to nejlip provest? :)

Diky za rady

Staré tlusté nátěry je nejlépe oškrabat,válečkem nanášet horkou vodu postupně na stěnu,až se nátěry odmočí,širokou špachtlí seškrabat.Pokudstěna nejeví snahu se loupat i s omítkou,na vyrovnání postačí slabá vrstva finální stěrky.Pokud vypadne při škrabání trochu víc,nejprve se sádrovým štukem vyplní díry.Po zaschnutí a přebroušení se natáhne opět finálka.
JABRAKA