Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sadrokarton na stěny koupelny

Dobrý den,
prosím o radu. V dřeveném domku typu okal chceme obložit stěny koupelny sadrokartonem. Kvůli úspoře místa se nám nejeví jako dobré řešení udělat jednoduchý rošt na stěny (uchyty na CW profil) - znemšení místnosti o cca 8-10 cm (celkem z obou stran). Kouplena je malá, stěny šxv/ 2x2,5 a 2x1,7 m. Je možné přišroubovat sadrokartonové desky přímo na podklad - podkladem na stěnách jsou 0,5 cm azbestocementové desky a pod nimi dřevěná prkna? Děkuji
Štěpánek

při použití UD nebo jen CD profilů se už zúží místnost, a nevejdou se už skříňky, proto jsem uvažoval sadrokarton přišroubovat přímo na zeď. Sadrokarton budu obkládat obkladačkami, známý zase říkal, že zeď pracuje a že mi obklady nebo spáry popraskají a abych sadrokarton přilepil Perlfix nebo lepidlo od Rigips.
Jaký je váš názor pro naše rozměry koupelny 2 x 2,5 a 1,7 x 2 m?
Děkuji.Štěpánek

při použití UD nebo jen CD profilů se už zúží místnost, a nevejdou se už skříňky, proto jsem uvažoval sadrokarton přišroubovat přímo na zeď. Sadrokarton budu obkládat obkladačkami, známý zase říkal, že zeď pracuje a že mi obklady nebo spáry popraskají a abych sadrokarton přilepil Perlfix nebo lepidlo od Rigips.
Jaký je váš názor pro naše rozměry koupelny 2 x 2,5 a 1,7 x 2 m?
Děkuji.Štěpánek

při použití UD nebo jen CD profilů se už zúží místnost, a nevejdou se už skříňky, proto jsem uvažoval sadrokarton přišroubovat přímo na zeď. Sadrokarton budu obkládat obkladačkami, známý zase říkal, že zeď pracuje a že mi obklady nebo spáry popraskají a abych sadrokarton přilepil Perlfix nebo lepidlo od Rigips.
Jaký je váš názor pro naše rozměry koupelny 2 x 2,5 a 1,7 x 2 m?
Děkuji.Štěpánek

Pokud máš na stěnách asbestocementové desky,klidně přilep obklady na ně.Pokud jsou tam lišty,ty sundej a spáry mezi nimi zatmel akryl tmelem.Neuškodí je přelepit armovací páskou na sádroš.Stejně kouty a spáry u země.Povrchy podlahy i stěn pak pořádně natři tekutou hydroizolací.po zaschnutí polož podlahu a pak nalep obklady.
JABRAKA

Soused to tak řešil - dal na lepidlo perlinku a po zaschnutí další vrstva lepidla a obklad. Po pár letech mu ale praskají spáry, vydrolují se, jak asi stěna pracuje při změnách teplot léto-zima. Stěny nejsou úplně rovné a tak jsem chtěl problém vyřěšit obložením zelených sadrokartonem, pak obložit a právě přemýšlím, jak sadrokarton upevnit, abych se vyhnul přenosu pnutí ze stěny. Na UD a CD profil nemůžu, kvůli změnšení již tak malé koupelny. Proto jsem se dotazoval, zda je možné sadrokarton přímo šroubovat na zeď nebo teď nová možnost přilepit sadrokarton pomocí lepidla Perlfix od Kanufu. Prosím váš názor.
Děkuji.

tím myslíte sadrokarton přilepit Rifixem nebo Perlfixem (asi je jedno který se použije?), vyrovnat do roviny a po zaschnutí ještě přišroubovat? Pokud ano, pak šroubovat stejně jako při přidělání na UD a CD profil - tím myslím stejné umístění - množství šroubků?
Díky
Št.

K těm azbestocementovým deskám - jak jsou staré? Azbest se v běžných stavbách nepoužívá už nějaký pátek. Nejsou to náhodou vláknocementové desky? Tam se dávají různé vlákna - syntetická/celulóza atd. Nemají žádný negativní vliv na zdraví. Osobně bych si to v baráku nenechal, ale když už tak pořádná penetrace a nátěr třeba Balakrylem profi. Každopádně vláknocementové desky jsou zajímavým doplňkem interiéru místo sádroše. Pokud jsou tedy peníze :-)
cembrit-sp

možná jsem se upsal a nejsou to azbestocementové desky, ale jak píšete vláknitocementové. Je to okál z roku 1988, v té době se dávaly azbestocementové desky na vnější opláštění, to ale u nás není, u nás se dalo rabicové pletivo a omítka, takže z venku se nepozná, že se jedná o okál. Vntřní obložení stěn v místnostech - tam jsou na dřevěných panelech nebo prknech v případě příček, přibité desky, cca 0,5 cm, tvrdé, nevím z čeho jsou, možná to jsou vláknitocementové jak píšete. Ale určitě to není zajímavý doplněk, jsou šedivé, špinavé jak se stavělo, jsou vidět hřebíky, kterými jsou přibité.