Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pojistka vs. potkávačka

Zdravím, přestala mi svítit potkávačka tak jsem si myslel, že žárovka.Ta původní byla černá tak jsem ji tedy vyměnil a myslel, že bude vše OK, ale světlo nesvítilo.Tak další věc co mě napadla byla pojistka.Je tam 10A a taky bylo po ní.Měl jsem po ruce jenom 30A tak jsem ji tam dal, zapnu světla a prásk, bylo po ní.
V elektrice jsem úplná lama, řekne mi někdo co dál?Na co kouknout?Díky za každou radu.

Musíte vzít měřák a měřit, kde je závada,
třeba špatně nasazena patice, skříplý drát,
páč bez měření není vedení.
Již jsem viděl "prasečí práci" že místo pojisky dali silnější drát a čekali kde se začně ohřívat a čoudit drát. Někdy to vyjde, ale .....nědělejte to.

Jestli to vystřelilo i tu třicítku, tak je někde parádní šlus, projít dráty od pojistkové skříňky až ke světlům (na víku od pojistkovnice bývá napsáno, ke kterému spotřebiči je která pojistka, takže kouknout a hledat). A nebo svěřit nějakému autoelektrikáři…