Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Predlzenie kabla na luster

Chcem sa spytat elektrikarov . . . chcem posunut luster na strope, ale AL kabel konci klasicky cokoladkou. Potrebujem tak cca meter. Ake by bolo najvhodnejsie - najlepsie riesenie:
- na stavajucu cokoladku pripojim novy kabel a zasadrujem to aby to nebolo vidiet (ta cokoladka)
- cokoladku zrusita spojenie previest Wago svorkami (zasenejaka diera azasadrovat)
klasicku krabicu nechcem davat kvoli vzhadu

Je mozne taketo nejake riesenie?

S hliníkem bývají všeobecně problémy a tudíž spoj zasádrovat je dost "divočina" i při použití jakýchkoliv svorek. Ale je pochopitelné že rozvodná krabice na stropě nepůsobí nejlépe. Každopádně bude dobré si místo dobře zapamatovat. To co teď doporučím, z toho se elektrikáři asi osypou.:)) Sehnal bych příslušný kus kabelu taktéž z hliníku. (v tomto případě ne měď). Místo svorek vodiče vzájemně svinout v délce asi 3 cm a dobře utáhnout. Jednotlivé vodiče a pak celek dobře odizolovat ovinutím elektrikářskou pvc páskou, po vrchu nejlépe ještě samovulkanizační. Tento zdánlivě předpotopní způsob, je nečekaně spolehlivý, protože přenos proudu se děje po velké ploše s malým tlakem a hliník neteče.