Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem štítová zeď

Zdravím diskutéry/ky!

Mám na půdě štítovou zeď (šedá tvárnice, cihly) o síle cca 40 cm do 1m výšky a od výšky 1m až k hřebenu cca 20cm (prostě na šířku jedné cihly). Chci lepší tepelně izolační vlastnosti zdi. Co doporučíte?

1) zevnitř nalepit polystyren min. 8cm + SDK
2) zevnitř dozdít porobetonem na sílu aspon 50/40 (praktický sokl bychom rádi zachovali)
3) zevnitř dozdít porobetonem jako 2) a mezi stávájící zeď a nový porobeton vložit např. kamenou vlnu
4) dozdít ytong Multipor (cena je teda šílená)

Okna standard, střecha zaizolovaná.

Předem děkuji za nápady

celý barák je 35cm tvárnice + omítky dělá těch cca 40cm, jen severní stěna je 45cm. Na půdě jsou štíty vytažené 1m nad podlahu stejné síly jako zdi - tj. 40cm a pak je síla štítu jen těch asi 20cm až k hřebenu střechy. Logicky by nemělo cenu zesilovat na půdě těch 40cm, když jsou takto slabé stěny po celém baráku. Ale těch 20cm cihly je málo - a zde jsou mé otázky/návrhy, viz. výše. Zároven bychom chtěli něco udělat pro zateplení.