Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak propojit kameru s PC

Dobrý den,mám straou kameru Panasonic NV-DS29,která nahrává na malé kazetky.Potřeboval bych jí propojit s PC abych do něj mohl videa kopírovat,ale nevím jestli to vůbec jde,jestli to kamera vůbec umožnuje to propojení,kabel k tomu nemám,takže než zajedu do prodejny tak jsem se chtěl zeptat tady,jestli s tím někdo nemáte zkušenosti.Díky

Kamera má firewire konektor, takže bude potřeba firewire kabel: www.czechcomputer.cz

Zdířky mají dvě velikosti. 4 a 6 pinů, je potřeba koupit takový, aby pasoval do kamery i PC. Předpokládám, že půjde o kabel 4pin/6pin (jedna "malá" a jedna "velká").

Na zachytávání videa (video se do PC z kazety "nekopíruje" jako třeba z flashky) je potřeba příslušný software; od Windows Movie Maker až po Sony Vegas či Adobe Premiere (od nula po desítky tisíc Kč).