Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sádrokarton

Pánové odborníci, chtěl jsem se zeptat. Můžou se šroubovat SD do UD ? U souseda je tam nechávali na volno kvůli dilataci a u mě je přišroubovali. Tak nevím a taky mi tam nedali nic do toho účka na zdi, jestli budou sádroš šroubovat do toho tenkého účka, nebo já nevím...

Martine asi maslíte CD a UD.
UD je pevně připevněno na stěnu. Natvrdo hmoždinkami.
CD je zavěšeno pružně pohyblivě, dilatačně a na něm je připevněn SDK. Může být spojeno pevně, tedy sešroubováno UD a CD i se sádrošem?
Může, ale pak to dost často praskne, třeba i uprostřed místnosti.
Nemůže, přesto někdy praskne, protože se udělá i jiná chyba při montáži.

Tak pan sádrokartonář si to dneska odšroubovává a jde do pr.ele :-) Udělal jen tzv. jednoduchý rošt a když jsme se s ním bavil, tak pořád tvrdí, že to tak může být, tak jsem mu řekl, ať se sbalí a jde... rošt musí být prostě udělanej tak, že když se na něj podívám ze spod, tak vidím čverce a ne jen rovnoběžky...