Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahradní hadice

poradite mi nekdo jakou hadici koupit, aby byla kvalitni?
aby se neprehybala..aby byla pevna a dlouha

diky moc

6 let staré téma - zamykám z důvodu napadení reklamními agenty (Kurt)

Solidní hadice vyrábí firma Semperit. Specializuje se na výrobu všech možných druhů. V nabídce najdete hadice podobné Gardenám. Já jsem měl Gardenu Classic, tedy ne tu nejlevnější, naopak drahou jak šlak, a přetáčela se a přetáčela a navíc začíná tvrdnout. Chová se úplně stejně jako obyčejné zelené hadice. Jediné co je na ní lepší je to, že je neprůsvitná a to ji chrání proti řasám, které se uvnitř nerozrostou. Cena je namasírovaná reklamou...Trikofrut Gold odvede stejnou práci a taková Aquatec IW 6 dokonce ani nepřemrzne. Klidně ji můžete vypustit a nechat v přes zimu v nevytápěném prostoru.

Aby se hadice nelámala (a neucpávala vodu) musí být navinuta na buben s klikou. Jestli jí nandaváš na "věšák" na zdi, když jí roztáhneš je kudrnatá a snaží se zlámat prakticky každá. Čím delší, tím horší. Jedině snad plechová ne ale to zase už není hadice :-).

To je fyzikální zákon. Když hadicu navěsíš na věšák pořádně, aby to nebyl zašmodrchaný hrozen, tak když jí sundáš, tak se zkudrnatí jak visela. Nelámala by se akorát nějaká hrozně těžká a pevná.
Jedině navíjecí buben, kde se hadice navíjí klikou z napřímeného stavu. Stejně tak se odvine a tudíž není kudrnatá a nemá tendenci se v kudrdlinách zalamovat a zacpávat vodu.

Mám velice dobrou zkušenost s klasickou českou silnostěnnou hadicí ( Fatra? prodávají je v prodejně Guma v Ječné ul.), vevnitř má výplet, bývala světlezelená. Mám jí asi 35 m, motám ji do ruky (= jako na věšák), a i když udělá smyčku, tak se nezlomí a hlavně nemá v tomto místě "paměť". Ty tenkostěnné, vevnitř černé, se lámou, a jak je jednou zlomená, pamatuje si to a láme se v tom místě stále.