Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem toaleta

Dobrý den, mám zahradu v zahrádkářské kolonii. Je tam problém s toaletou. Na celou kolonii jsou tam 2 toalety... Na našem pozemnku je voda. Chtěl bych si tam vybudovat splachovací wc. Je možné na odtok udělat trativod? nebo jak by se to jinak dalo řešit popř. pokud by byl trativod nedošlo by k nějakému přeplnění a nevsakování se odpadu? Díky za rady...

Vážně pochybuju o legálnosti tohoto počínání. Podle mě je to prasárna. Omlouvám se, ale nemůžu jinak, i když vím, že Vám tohle vyjádření nijak nepomůže a situaci neřeší.

Ještě stojí za úvahu - typická česká vlastnost ...... (dosaďte si sám). Co na to okolí? :i:

Nedělal se přímý trativod, ten sloužil ke vsakování předčištěné vody ze septiku (jeho účinnost je nízká, ale přecijen dojde k odloučení kalů a nějakým aerobním procesům).
Na vypouštění vod do trativodu musí být povolení úřadu přes vodu. Ale pochybuji, že to dovolí nově vybudovat, spíše se jednalo o podchycení stávajících zdrojů.
Takže jak píše nade mnou - chemická, separační nebo jímka a vyvážet.

Takhle jedine jimka. Trativod nebo septik dneska nikdo nepovoli a COV potrebuje, aby se do ni sralo pravidelne, jinak nefunguje. Ale zase, vzhledem k malymu vyuziti bych pokoumal nad varintou 1-2 1000l "paletovy" nadrze propojit a zakopat. Naklady maly, uzitna hodnota velka. Bezny hovnocucy maji cca 4m^3, takze pri dvou nadrzich by byl vyuzitej z poloviny a kdyz to udela stejne i soused, bude to mit docela levnej provoz.