Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem oprava balkonové dlažby

Dobrý den, na balkoně cca 20m2 mám položenou dlažbu stáří okolo 5 let. Po této době je ve dvou řadách asi 8 ks dlažby odfouknuto a pruží. Skladba balkonu beton, tekutá izolace, Ipa, dlažba. Je možno z důvodu opravy tyto dlaždice odřezat nebo odsekat, případnou potrhanou izolaci znovu doplnit a zase položit dlažbu a zaspárovat? Zamozřejmostí je dobré napojení nové izolace na stávající.
Existuje nějaký potěr, který se aplikuje na dlažbu a spáry, který vytvoří jakousi ochrannou glazuru, která vydrží alespon jednu sezonu, hlavně přes zimu a potom se aplikuje znovu? Děkuji

Rozumím tomu dobře tak, že jste balkon zabetonovali, na to aplikovali stěrkovou izolaci, tu pak vypálili plamenem při pokládce asfaltových pasů, pak přímo na asfalt nalepili dlažbu a ono to vydrželo 5 let? Já to považuju za zázrak...

Existuje nějaký potěr, který se aplikuje na dlažbu a spáry, který vytvoří jakousi ochrannou glazuru

Existují hydrofobizační prostředky.

Ano. Třeba už právě zázrak přestává působit. Původně byl jenom plech na betonu. Ten šel pryč, beton se vyspravil, napenetroval, stěrková izolace, ipa a dlažba. Kdybych trval na opravě jakou jsem napsal, bez celkové rekonstrukce jak psal Já Pajoš, je vhodné na případnou potrhanou izolaci použít znovu Ipu nebo to něčím vylejt?

Jestli chcete terasu na dlouhá léta, ne-li natrvalo, tak jedině celková rekonstrukce a nejlépe s použitím nějakého systému. Např. Schlüter®-DITRA-DRAIN. Sice dražší, ale ověřené a funkční.
Opravou současného stavu se vystavíte kolotoči dalších a dalších oprav v nějakém časovém intervalu. Každopádně kdo tuhle skladbu navrhnul, tomu useknout hlavu a kdo ji provedl, tomu useknout ruce.

Skutečně zbývá jen úplná rekonstrukce celé skladby.Nejprve po odsekání staré dlažby a starých izolací a srovnání povrchu betonu zkontrolujeme spád,který by měl mít asi 1,5 cm na metr.Pak stačí jen tekutá hydroizolace,případně raději dvakrát natřená,včetně části stěn.na tuto hydroizolaci nanést lepidlo na dlažbu,do něj vtlačit perliku a po částečném zaschnutí lepit dlažbu.Tady se nemůže nic trhat a při vyšších teplotách ujíždět a za mrazu se nadzvedávat.
JABRAKA

Mám ten samý problém, s tím že bylo odfouknuté cca 80% dlažby. Odstranil jsem zbytek dlažby, oškrábal tekutou lepenku, kde nedržela. Nyní se chystám na napenetrování podkladu, potom dorovnání betonu flex.lepidlem a poto si nechám položit pochůznou fólii. Až bude hotovo dát vědět výsledek.

Řeším něco podobného, dnes jsem po hledání na netu narazil na přípravek CERESIT CT 10 . Co to umí uvádí výrobce ve své poradně :
caste-dotazy
Mám to štěstí, že jsem přípravek pořídil u nás v Brodě.
Až přestane pršet tak se do opravy pustím.
Sám jsem na to zvědav, zda se mi podaří problém odstranit. fz