Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Štědřenec odvislý

Dobrý den, doufám, že zde bude nějaký erudovaný botanik! Zasadili jsme na zahrádce vzrostlý štědřenec odvislý, což je pravý zlatý déšť s hroznovitými květy. Až později jsem se dozvěděla, že je prudce jedovatý. My máme dva psy a kočku. Můj dotaz zní: může je rostlina ohrozit!!!!! Děkuji

Ano, je jedovatý.
Ano, pokud vaše zvěř sežere co najde, může se otrávit. Těch alkaloidů, které tohle Laburnum obsahuje, stačí poměrně malé množství k tomu, aby bylo jednomu dost špatně, při větším množství hrozí i zástava srdce.
Pokud budete ale keř udržovat a odhrabovat to, co z něj spadne, myslím, že se není čeho bát.