Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem izolace thermo plus

Zdravím. Rád bych na stávající olatovanou a osazenou střechu Bramacem, použil nadkrokevní izolaci THERMO PLUS od THERMODACHU. Dělá se celá montáž z venku bez zásahu přes interiér? Jak je to s kondenzací, když podkrový bude sloužit jen jako půda? Nehrozí? Současná skladba střechy: vata 15cm, parotěsná folie, Bramac. Díky

Proč ten Termodach? Podle mě je to hloupost. Maximální tloušťka je pouze 180 mm, což je děsný podprůměr. Naopak vata krásně doléhá a vyplňuje nerovnosti, je nehořlavá, tloušťka se dá vyhnat i na víc jak 400 mm, je neprůzvučná (EPS je na tom mnohem hůř), absolutně nehořlavá. Osobně bych dnes uvažoval nad foukanou izolací a to nejlépe asi celulózovou s difůzně otevřenou konstrukcí. Tlouška 350 mm, izolace pod,mezi a nad krokve. Jak parobrzdu OSB, otevřenou vrchní vrstvu nějakou dřevovláknitou desku id Steica a nebo Hofatexu. Z vaty se dá vybírat také. Unirol profi nebo Ursa SF 32 jsou skvělé materiály a dá se díky ním ušetřit prostor.