Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak spravne namotat strunu do sekacky?

Ahoj, mam prosim dotaz.

Dostal jsem starsi strunovou sekacku (elektrickou)350W, vse jsem zprovoznil, koupil jsem novou strunu, novou civku na strunu ale ted porad badam jak ma byt spravne struna namotana, v jakem smeru. Nikde tam zadna sipecka neni, na hlave jsou 2 otvory na dve struny. A jeste mam problem ze kdyz ji namotam a zacnu sekat tak se mi sama po chvilce zkrati tak na cca. 5cm a konec struny se mi roztrepi, kupoval jsem nejakou zlutou strunu ctvercoveho tvaru. Myslite ze mam koupit jinou strunu? (hvezdicku,kulatou)?

Dekuju za rady, kdyztak tu hlavu muzu nafotit.

Ustřihneš si dvakrát jedem metr struny. Rozebereš držák struny, najdeš šipku namotávání.
Pokud tam opravdu není tak struna by se měla při (pomalém) točení držáku struny namotávat.
Uvnitř máš dvě oddělení cívky nebo jen jednu?
Pokud dvě tak první namotáš tu která je blíž z víčku držáku.
Druhá struna by se měla v téměř namotaném stavu upevnit do výhybky mezi cívkami, čímž je vlastně na první cívce.
Po namontování víčka zatáhni za obě struny. Druhá struna co byla upevněny ve výhybce se uvolní a je hotovo.
Struny se zkrátí na délku k automatickému zkracovači struny.
Při chodu sekačky stačí více či méně uhodit rotujícím držákem struny o zem, struna se vytáhne odstředivou silou a
zkracovač ji zakrátí na optimální délku.

Pokud budeš fotit tak v rozebraném stavu.