Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Voda kolem chaty

Dobrý večer ve spolek. Měl bych na Vás zkušené kutily jeden dotaz. Minulý rok jsem koupil chatu v rekreační oblasti, kde je cca 30 chat. Když letos začal tát sníh,začala se kolem chaty tvořit louže, která má v některých místech hloubku až 50 centimetrů. Vodu jsme odsávali čerpadlem a zdálo se, že bude pokoj. Jenomže teď po neustálých lijácích se kaluž začala opět tvořit. Vody je tolik, že zaplnila i jímku pod WC. Není mi ale jasný, proč se voda zdržuje pouze u naší chaty! Celá oblast o které hovořím se nachází v relativně rovném terénu. Může mi někdo z Vás prosím poradit, jak daleko od chaty a jakým směrem zavézt drenáž? Případně i jak hluboko a postup. Předem děkuji za odpovědi!

Vážený pane Leamington, nepíšete pravdu.....nachází v relativně rovném terénu..... tvořit louže...až 50 centimetrů......Vody je tolik...
Není mi ale jasný, proč se voda zdržuje pouze u naší chaty****páč jste asi v dolíku.

Od nejhlubší prolákliny odveďte vodu trativodem, kanalizací, odpadem do nižších míst, odkud voda může odtéci.
Nelze dát radu bez podrobném průzkumu typu třeba:
U lavice zatočíte vlevo, tam kopnete přiměřeně dolů, a pak zatočíte nahoru...

Tady nepujde o drenaz ale o vytvoreni odtoku - takze hloubka je takova, aby to odevsad melo nejaky minimalni spad. Mela-li louze 50cm hloubku, tak to bude 50+neco malo centimetru. Ale fakt to chce bud nivelak, teodolit nebo laserovou vodovahu, bez toho je to vesteni. Nouzove se da merit hadicovou vodovahou, ale je to vopruz.