Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zdvíhacie zariadenie

Som starobný dochodca ,mám problém s naložením a zložením 60 kg kosačky na prívesný vozík.Kosačku potrebujem presúvať do sadu.Poraďte zdvíhacie zariadenie!Viem vo dvojici to ide,ale takú možnosť stále nemám!!Ďakujem.Vlado

Krava je dobrá kosačka, no jej hnotnosť je značne vysoká.
Ale poslúži aj ovca, má cca 40 kg, čo už je úspora hmotnosti. Má to háčik, ovca je spoločenský tvor. Ak je sama, nechutí jej a prudko klesá výkon odstraňovania trávy. Aby fungovala optimálne, potrebné sú minimálne 2 kusy.

Začal bych dvěma prknama. Cokoliv jiného bude pořádně dražší.

Tak mě anapadá kdyby to bylo jedno velký prkno co by jedním koncem bylo na vozíku, sekačka se na to natlačila a pod tím prknem se něco vhodného nafouklo co by to dalo do roviny... Třeba ten cvičební míč malým kompresorkem co máš beztak v autě.

Hydraulická ruka by asi nebyla řešením, proto navrhuji nakloněnou rovinu. Jelikož jste sešlý věkem nedoporučuji tlačit vlastní silou. Jsou dvě možnosti. Buď koupit elelektrický naviják 12v. Já jej úspěšně používán na svém Land Roveru, nebo koupit lanový tahač stojí okolo 450,- d