Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ako oživiť obklad, akú farbu požiť na steny a iné

ahojte,

potreboval by som prelakovať tento obklad, na fotkách je vidno ako je spodok vyblednutý - bola tam dlhé roky postel a potreboval by som to oživiť aby bol obklad jednotný, dalej by som chcel vymalovat izbu, je vhodné použiť farbu z Baumaxu?
biela a na to pôjde béžová farba, kamoš - maliar mi poradil Jupol, ktorý perfektne nanáša farbu, no kedže som doteraz nemaloval, chcem si izbu vymalovat sám , cca 25m2 + strop, čo všetko mám kúpiť na rekonštrukciu obkladu a vymalovanie?
dakujem

foto obkladu v prílohe

http://img13.imageshack.us/content_round.php?page= done&l=img13/2420/p5200001.jpg&via=mupload

http://img22.imageshack.us/content_round.php?page= done&l=img22/233/p5200003.jpg&via=mupload

lak prebrusit, napastovat, navoskovat alebo nalakovat znova. Podla tvojho uvazenia a penazenky.
Na malovanie kludne pouzi farbu z Baumaxu, preco nie. Na farbe by som ale nesetril, na 25m + 5m stropu tipujem neusetris nic zavratneho, kup si vyskusanu klasiku, reklamu robit nechcem.
Potrebujes na to spustu novin, stetec, brusku a lak : - )

sadru kupim to je jasné, na ten obklad som myslel ze staci len lak, brusit sa miu to zrovna moc nechce to ho dam radsej dolu, cize nestaci len lak?

mriezku, vlacek mam, ake kupit stetce? mal.pasku kupim, na zakrytie veci mam, nad obkladom je opadnuta farba ca 30 cm, treba to napenetrovat? lebo dolu pod obkladom vedie z radiatora rura do druhej miestnosti tak mozno preto to opadava a ak by som obklad dal dolu potreboval by som prekryt ruru dakou listou

JUPOL farbu si myslel? co take lepsie maju v baumaxe?a j mi tam namiesaju?
béžovo-hnedý koberec, buk a jelša nábytok a jelšový obklad mám, som rozmýšlal nad béžovou farbou
dakujem

tak som pozeral značku remal, kupim snehovobielu a potom remal mandla - hnedá a dá sa riedit, penetrák, sadra, akryl synteticky na radiator, na niektorch miestach - pri spojoch je radiator trosku hrdzavy, hlavne na spojoch, treba obrusit a staci natriet tym akrylovym syntetickym lakom?

a na jednom mieste mam malovku opadanu az na zaklad, staci to zasadrovat, penetrak a namalovat na bielo a potom na hendo alebo mozem vsetky steny hned na hendo malovat?

dakujem

tuto je foto :http://img175.imageshack.us/content_round.php?page =done&l=img175/7268/20052010007.jpg&via=mupload

mámkupit stierku teda? este som neodkryl obklad, tak neviem čo ma všetko čaká ale chcem to spraviť.

ešte otázka, pri prenášaní nábytku som nohou skrine trošku ošúchal nalakovanú drevotrieskovú podlahu - kazetové korkové štvorce, vyleštiť to nešlo zanecháva to stále šmuhy, treba to prelakovať či to trocha vybrúsim?

dakujem