Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak dál s podlahou ?

Koupil jsem starší RD,
je částečně podsklepený a nyní v té obytné části (pod ní je komplet sklep) předělávám podlahy. Sundal jsem lino, vytrhal prkna a odnesl trámky, co jsou položeny ve škváře. jelikož tu dříve byli 2 místnosti spojeny příčkou - tu jsem odstranil, tak ted v půlce místnosti je ta škvára a v druhé beton (nic extra kvalitní a pod ním je také škvára)
co ted. Škváry je tam hafo. cca 30 cm. Netuším jestli ji vyvozit a nebo jen odebrat část a na ní beton? Zřejmě využiju když tam nemám podlahu, že si rozvedu ještě podlahou vodu, ale to by nemělo snad mít vliv na to co tam budu dělat.
nebo tam dát nějak OSB desky? a na ně slupku betonu a ve finále např. plovoucku

zeptám se jinak.
jak jsem četl všude možně tak asi beton ne !!!
Přemýšlím o OBD deskách. ale jak je mám uchytit. jen položit na tu škváru je asi blbost co. To musím dělat nějaký roště v té škváře. Dům. respektive obvodní zdi jsou podřezány. už to bude nějaký pátek, ale asfalt tam nějak je. Mám ještě dávat někam IPU ?
Nebo mohu položit např. na OBD desky na škváru a pak na to rovnou plovoucku? Nebo desky pak polystyren pokrokovy (netuším jak široký) a zase desky a plovoucka.

Pokud budeš začínat od začátku,doporučoval bych suchou podlahu.Ta sestává z tepelné izolace a nášlapné vrstvy,tvořené dvojdeskou RIGIDUR.Ta je položena na podlahovém polystyrenu a od stěn oddělena páskem PUR pěny.Na kompaktní desku se pak pokládá dlažba,lino,koberec či plovoučka.Je možno i nechat část škváry,je to nakonec též tepelná izolace,a polystyren jen 7 - 10 cm a desku rigidur.Škváru ponechat jen v případě,že je možno zajistit,že zůstane suchý.
JABRAKA

takže abych si to ujistil.
nechat část škváry, na tu pouze položit polystyren a na ten položit slepené desky (OBD, RIGIDUR). Žádné trámky. Podél zdí toho polystyrenu a OBD desek dát tu pásku.
Žádné ukotvení někam, žádná šlupka betonu

takže na násyp (ted tam je škvára) nemusím dávat rigidur desku, pak polystyren a pak zase rigidur desku)
škvára je suchá. Dům je podsklepen. je tam kotelna. barák je podřezán, ale už je to nějaký pátek.

stačí tedy porovnat škváru, snad to nějak půjde a na ní polystyren a desky (ty desky mám vzít dražší, ty cca 22 mm a nebo lepit na sebe na přeskáčku 2 x 10)
To je snad poslední otázka. nějak se potřebuju ujistit než to objednám

jj. a hlavně jsem boural příčku a napůl je beton na něm byly dřevěné desky, na další části prkna, nic moc, a v další části dlažba. Budu tam dávat přes podlahu vodu do kuchyně. Dávám ji dispozičně na jiné místo.

Ale škvára je suchá, je to i podřízlé tak pořád nevím jestli tam nemám dát jen polystyren a na něj šlupičku betonu. pořád netuším jestli by to nebylo nejlepší. hlavně finančně. Mám tam pak někde dávat nějakou hydroizolaci nebo není potřeba ?