Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anhydrit vs. Beton

Chtěl bych se zeptat. Chci do domečku dávat PVC a stavební dozor mě upozorňoval na to, že nebude-li dlažba, tak že se ten anhydrit rozšlape. Bude podlahové topení, takže mi to přišlo i logické. Takže přemýšlím nad betonem. Co na to odborníci?

Fouká sádra? To ale nebude tím, že se podlaha drolí.

Spíš to bude tak, že se podlaha vylila, potom jí přebrousili a špatně vymetli nebo vysáli. Takže tam zůstal sádrový prach, který teď někde vylétne. Nehledě na to, že lišta se mezi podlahou i zdí vymazává tmelem, takže nikde není mezera, kterou by mohlo něco vylétat.

Takže známá má jednoduše podlahu špatně udělanou...

No, to bych tedy nesouhlasil. Anhydrit máme v celém domě (máme všude podlahové topení), dělali jsme si to sami - poprvé - a bylo hotovo za 4 hodiny (cca 180 m2). Betonové podlahy bychom tak rychle sami neudělali.

A co se týče té pevnosti - beton je samozřejmě pevnější, ale anhydrit je dostatečně pevný. V některých místnostech máme přímo na anhydritu položené koberce a nikde se nic nedrolí.

Teďka jsem se ještě bavil s týpkem co dělá anhydrit a říkal, že je hloupost, že by se to prošlapalo, že to má stejnou pevnost v tlaku jako beton. Dělá teda Baumit, tka nevím. Jinak betonový potěr mi nevychází cenově o moc líp. je to všechno na 130 metrů čtverečných a tloušťku 6 cm kolem 50 tis....

Teďka jsem se ještě bavil s týpkem co dělá anhydrit a říkal, že je hloupost, že by se to prošlapalo, že to má stejnou pevnost v tlaku jako beton. Dělá teda Baumit, tka nevím.

Jednu dobu jsem taky vylival anhydritove podlahy...vlastnosti ma srovnatelne s betonem. Jedinou nevyhodou je, ze si moc nerozumi s vodou (jedna se o bezvody CaS04), takze treba do venkovnich prostor se moc nehodi.

tAK TOHLE MI PROSÍM POSLALI:

Beton přízemí(Písek,cement,práce) 5 125 240,00 Kč 30 000,00 Kč
Navýšení betonu 1 125 20,00 Kč 2 500,00 Kč
Beton podkroví(Písek,cement,práce) 5 230,00 Kč - Kč
Navýšení betonu 2 0 40,00 Kč - Kč
PCI (zkvalitnění beton ) 0 198,00 Kč - Kč
Plastifikátor(podlah topení) 10 185,00 Kč 1 850,00 Kč
Dil.pásy(výška-100mm síla-5mm) 125 9,00 Kč 1 125,00 Kč
Sklocementové vlákno(náhrada ocel.sítí) 125 20,00 Kč 2 500,00 Kč
Ostatní práce 0 160,00 Kč - Kč
Pronájem stroje 0 - Kč - Kč
Přeprava směsí(podle ujetých km na stavbu) 600 10,00 Kč 6 000,00 Kč
Písek 0 0 353,00 Kč - Kč
IPA(vlhkostní izol.) 0 120,00 Kč - Kč
Polystyren(EPP-S-100Tepelná izolace) 2 0 45,00 Kč - Kč
Polystyren(EPP-S-100Tepelná izolace) 3 0 67,50 Kč - Kč
Polystyren(EPP-S-100Tepelná izolace) 4 0 90,00 Kč - Kč
Polystyren(EPP-S-100Tepelná izolace) 5 0 112,50 Kč - Kč
Folie +(pokládka) 0 11,00 Kč - Kč
Armatura(ocel.síť) 0 - Kč - Kč
Celkem 43 975,00 Kč

10%DPH 4 397,50 Kč

Celkem s DPH 48 372,50 Kč