Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmije na pozemku

Snad můj dotaz bude zajímat i více chalupářů a chatařů.Dnes jsem přijel na chalupu, střed obce, lesy daleko cca 1 km., po příjezdu mě přivítal soused se slovy, včera navečer kolem 17,00 hod.,zmije cca 70-80 cm se připlazila přes silnici a vlezna u nás do složného kamení. Plazila se od jiného souseda, který má u plotu též složené kamení. Co teď, vedle hromady kamení máme dřevěnou kolnu s dřívím, okolo travnatý pozemek a záhonky.Překvapilo nás, že zmije je ve vesnicia určitě nebude sama. Starousedlíci si toto nepamatují. Prosím poradíte ??? díky

Budou tam, kde se jim bude dařit. Jako každý živočich, kromě těch zdegen...ehm, pardon, zdomácnělých. Takže - má u vás potravu (myši, hraboši, krtci, případně i ještěrky či skokani) a také úkryt - to je ta vaše hromada kamení. Navíc bude mít zřejmě i klid.
Takže se jim tam líbí. Je na vás, jak jim to znepříjemníte (pes, plašítka, či odvezení toho kamení by mělo zabrat).

Zadupej, voni sou fakt plachy a opravdu bezduvodne neutoci. Jen pro info, dosah utoku je tak polovina dylky tela(35cm u ty vasi) a umrti pri ustknuti je mimoradne vzacny, s lekarskou peci umira min nez procento ustknutejch(sance jak na chripku).
A fakt je, ze vam aspon ubudou mysi a tak.

Karle,jezdím na Šumavu na chalupu,od roku 1960 jsem tam zmiji nezahlídnul,přesto,že tam jsou a občas někde v kamení zašustí.Dvakrát jsem ji viděl mrtvou,když sklízeli na loukách seno.Takže i bez plašičky se bát nemusíš.Stačí,když tam občas pustíš radio.

JABRAKA

Hadi jsou velmi plaší. Jediné nebezpečí je, když je zmije ve vysokém stupni gravidity. Nemůže se moc hýbat, tím pádem nemůže rychle utéci a v krajním případě může zaútočit. Mně se to stalo. Ovšem pouze na mě vyrazila a zasyčela. Když jsem poodešla, odplazila se a po pár metrech porodila. To je ale asi extrém.