Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem liaopor x dreveny rost

dobry den, renovujeme parkety v panelovem dome. mame nabidku od 2 podlaharu - jeden chce vyhotovit na beton dreveny rost (nekotveny k podlaze, pouze volne polozeny), na to 1 OSB desku (1 kvuli vysce rostu a s ohledem na vysku predsine) a na to nalepit parkety, popr. jeste vyplnit vatou nebo montazni penou. druhy chce podlahu srovnat liaporem (cca 3cm) a na ten polozit 2x drevotr. desku (vrchni na perodrazku) a nalepit parkety. mohli byste mi prosim poradit, jaky postup by byl lepsi? cenove vychazi obe varianty podobne. jde mi i o odhlucneni a zivotnost takovych podlah. u liaporu nas strasi 2. podlahar, ze desky budou casem vrzat.
Dekuji predem za odpoved.

PS: drive byl pod parketami asfal. papir., hobra a pod tim cca 2-3 cm cerny "sterk". byla by eventuelne mozna i varianta stavaj. sterk pouze doplnit liaporem a na to 2x desku?

dekuji za reakci. jen mi neni jasne, proc by mela byt vata lepsi nez liapor... pocitove mi prijde, ze je to defacto to same jako hobra, ktera se casem proslapala a parkety pak zacaly vrzat. plovouci podlahu urcite nechceme, sice vypada pekne, ale s parketami si rozhodne nezada.

pokud byste meli vybrat jednu z v dotazu popsanych variant, tak by to byl tedy spise liapor...?
jeste doplnim, se betonova podlaha je dost nerovna, nektere "kraterky" maji az skoro 3 cm.
diky.