Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha

Dobrý den

Máme přízemní domek
který je nepodsklepen,mám vykopanou podlahu do hloubky 50 cm,ted budu pokládat kanalizaci ale jak dál,jaká bude další skladba na hlínu a kolem trubky která vede skrz domek našel jsem spoustu rad ale nevím kterou vybrat.Základy jsou kamené žula,izolace
nějalá šedá folie místy
rozbitá,podřezávat nemohu
ale přemýšlím o dotatečné injektáži.Jinak domek suchý ale hlína byla mokrá a žula do výše asi 30 cm.Děkuji vám všem za rady.

Dodávám že místy prorostlá kořeny až 2 cm tl. jelikož je vedle domku ořech.Podlahu bych chtěl zateplit polystyrenem

Já bych postupoval takto: Odpady obsypat pískem, pak kačírek tak 20 cm na to karisítě, pak 10 cm betonu, izolaci, 10 cm polystyrenu a 10 cm betonu, nebo podlahovku do systémových desek a 6 cm betonu. takhle bych to viděl já amatér, co si stavým sám rodinný domek a takto jsem postupoval. Jistě tady budou odborníci, ale myslím, že takto by to mohlo být....

Taky jsem přemýšlel o odvětrané podlaze jako je třeba systém Iglu ale na jedné straně mohu udělat prúduchy skze zed ale na druhé spíše ne poněvadž je tam dva a půl m.široké okno a jen 40 cm zdi zbývá do konce rohu domku a z druhé strany také a pak následuje další roh domku a to je právě ta jižní strana kde mají být průduchy vytaženy až pod střechu a nerad bych těchto již jen 40 cm podkopával,nebo komínky jen z jedné strany asi nemají cenu a udělat komínky ze vnitř u oken,což by asi překáželo.Je možno to udělat takto?Kanalizaci co vede skrz zed bych obstříkl pěnou,bále zasypal pískem do ůrovně hlíny,dále beton mazaninu asi tak 5.cm,pak hydroizolaci ale nevím jakou a jestli se musí svařit to do výšky skutečné podlahy.pak polystyren podlahový tl.20 cm,na to karisít beton nevím jak silný a pak dlažbu.
Nebo máte něco lepšího jak to udělat.Z venku domku nakonec odkopu základy obložím něčím proti vlkosti ale nevím čím,položím drenáž a zasypu šterkem.
Tak snad asi takto jako amatér bych to udělal ale stále nevím jestli je toto správné.
Dík za rady:-)