Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rekonštrukcia podlahy

Dobrý deň prehladal som príspevky týkajúce sa podláh ale aj tal by som vás chcel požiadať o konzultáciu. Rekonštruujem podlahu na prízemí odstrojil som drevenú podlahu, vyhádzal som trámy, odstránil som škváru pod ktoru som našiel štrk t.z. že demontáž je ukončená a premýšľam čo dalej. Mám v pláne osadiť karisieť zaliať ju betónom o hrúbke cca 5-6 cm na to nalepiť ipu a prepojiť ju z izoláciou múru, na to následne uložiť polystyrén hrúbky cca 5cm do ktorého plánujem umiestniť rozvody k radiatrom prip. el. vedenie, a znovu to zaliať betonom.
otázky:
aké zloženie by mala mať prvá vrstva betónu pomer štrk, cement, piesok ??
dá sa do tohto betónu použiť škvára ktorej je kopec aby som nemusel nakúpiť tolko štrku??
aký polystyren odporučate, prip. iny materiál ??
ako by mal vyzerat spoj pôvodnej izolácie ktorá trčí spod múrov a novej ktorá bude lepená na zakladový beton ??
dalšie otázky by som ešte premyslel chcem sa do toho pustiť sám lebo penazi je malo miešačku a potrebne vybavenie mam pracovnu silu zoženiem Ďakujem za pomoc

Pokud máš čistý základ podlahy,na štěrk udělej rovný potěr bez karisítě.Jen plochu srovnej,abys na ni položil izolaci.Tu bys měl napojit na hydroizolaci v obvodových zdech,rozhodně nepropustně napojený,nakonec i pod příčkami by izolace měla být.Ta základní plocha může být z betonu i se škvárou,na hydroizolaci lze dát EPS podlahový aspoň 15 cm,nejlépe ve dvou vrstvách křížem,pak teprve 6 - 7 cm kvalitního betonu 1:3 s karisítí.
Na tuto plochu už dáš dlažbu,nebo jinou krytinu.

hydroizolácia obvodového múru je cca 10cm nad úrovňou štrku takže základ štrk+cement+škvára+piesok vylejem cca po úroveň hydroizolácie na tento základ položím ipu+ prpojím z izoláciou spod múra ale nemám dostatok priestoru pre 15cm polystyrén + kvalitny poter 5-6cm to by som bol 10cm nad pôvodnou výškou podlahy ???