Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cim se da nahradit tento akupack?

Ahoj, chci se zeptat, mam doma RC auticko a uz u nej dosluhuje baterie, jedna se o akupack 8x1,2V nicd, je to jeste original a je k auticku i nabijecka. Hledal jsem vsude mozne ale nikde jsem nenasel zadnej podobnej akupack, nevite nekdo cim to nahradit? Nejradeji bych NiMH bateriemi, kvuli pametovemu efektu.

Zde davam par fotek jak pack vypada.

Hummer

Dekuji za rady

ozhodně nevyrábět na to byste potřeboval minimálně mikropájku...jinak to určitě vyrobí v každém obchodě pro modeláře...na těch obrázkách není vidět kapacita takže těžko radit...NiMH mají také "paměť" jejich výhoda je spíše v tom,že se pomaleji vybíjejí...a jinak s kvalitní nabíječkou a péčí k žádnému paměťovému efektu docházet nebude

ale dělá,protože jakmile do toho NimH článku pustíte moc tepla tak mu snižujete kapacitu a můžete ho i úplně zničit...o tomhle něco vím,modely stavím už 15let a o tomhle se vedla na forech nejedna debata až sme našli nějakého profesora co to dokonce změřil v laboratorních podmínkách :)

No, aku se svařují hlavně bodově.
Jinak jsem zastáncem toho, že raději do aku kontaktů pustím kvantum tepla na krátkou dobu, abych prohřál kovové kontakty a vnitřek článku zůstane přitom prakticky chladný, než abych to šmrdlal dlouho mikropájkou a pěkně tak prohříval celý článek.
Pokud mají články již nabodované pájecí vývody, tak i tou mikropájkou se to dá.