Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kadibouda

Prosím vás, poraďte mi. Lze v dnešní době legálně provozovat dřevěnou kadiboudu pro občasné užívání?? Jsou nějaké předpisy, které musí splňovat?? Někdo mi říkal, že to dnes už vůbec nejde kvůli ochraně spodních vod, ale vždyť je všude tolik kadibudek... To jsou všechny "načerno"?

loading...

Postavit si jí můžeš ale záleží co máš za sousedi, nikdo to řešit nebude jedině na udání.

Já když jsem rekonstruoval tu mojí haluznu tak jsem si postavil na dvoře kadistan. Starej stan jsem postavil nad kanálem vyříznul spodek a nad kanál postavil záchodovou mísu. Sprchu jsem si udělal z plastoví popelnice kterou jsem postavil na střechu garáže a dospod našrouboval baterii sluníčko vodu pěkně ohřálo a každej obdivoval jakou mám na dvoře krásnou koupelnu.

Existují ty separační a pak chemické toalety. Takže když přijde kontrola, musí být člověk připraven. A na rozdíl od prodejců separačních toalet víme, že to tuhé nesmí přijít do popelnice, ale do odpadu pro produkty trávení uzpůsobeného. Čili žádná díra, ale sběrná nádoby, kterou člověk může vyprázdnit doma. Jestli to dělá je věc druhá.

Určitě to oficiálně stačit nebude.Kadit můžeš do jímky,ze které se to nedostane mimo,aby to neznečistilo spodní vody.To bys musel každou chvíli vybírat.A když už budeš dělat díru,udělej v ní nádrž na vyhnívání(septik).Z něj tu vodu pusť do rybníčka s vodními rostlinami a máš kořenovou čističku.
JABRAKA

Špatně, na kořenovou čističku musí mít projekt a povolení. Na trativod - povolení. Pokud to je nesplachovací=suchý záchod, nebude kořenová čistička fungovat. A právě ta plastová vana je jímka, kterou bude vyprazdňovat do řádné splaškové kanalizace doma (nebo jinde)