Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem radenie Shimano

Dostal sa mi do ruk bicykel, na ktorom trocu blbne raenie Shimano. Vpredu 3kolecko, vzadu 7kolecko. Ale ked idem radit vpredu, tak mi zaradi iba 2, vzadu iba 3 . . Neviem ako to ma fungovat, ked dam z radenia na riaditkach dole tu plastovu krytku, tak vidim lanko, plastovy kotucik v ktorom je zachytene lanko, pod tym ozunebe koliesko a packa ktora posuva tym kollieskom. prepnem o jenu ryclost, ok, packa zatlaci ozubene koliesko to namota na plastove kusok lanka. Ale tretia rychlost uz nejde lebo packu ked potlacim tak narazi na nejaky doraz - svojim ramenom a nedosiahne prepnut dalsi zub na tom koliesku. Laboroval som aj s povolenim a pritiahnutim lanka ale je to jedno. Slo by to, keby sa ozubene koliesko vratilo po zvyseni do akejsi vychodiskovej polohy. Ma s tym niekto nejake skusenosti? alebo nejaky navod niekde?

Vobec netusim, bicykel ma od dneska obeda, akurat som to trocha umyl, lebo "zasraty" bol paradne, musel som srobovakom odlupovat s kollesok olejovy bordel a podobne, snazim sa to dat dohromady ci je to vobec funkcne . . . ta packa na riaditkach zaradi dalsiu rychlost (druhu) ale ked chcem tretiu tak uz nemozem, lebo ta packa sa oprie ramienkom vnutri o konstrukciu, takze dalsi zub uz nezaskoci . . . toto som este neriesil v zivote . . . urcite by som na to dosiel , ale cas by sa mozno ratal na tyzdne , mozno mesiace :-) idem pozret, ak este stihnem, mozno zajtra . . . nasiel som aj nejaky navod na nastavovanie, ty brdo, horsie jak manual na lietadlo :-)

No, takze 3kolieko pri pedaloch sa mi podarilo tymi dorazmi nastavit . . . ale prehadzovacka nie . . . dorazy som nastavil, ale packa na prehadzovanie ide len na 2 zuby . . . srobovakom ide to ozubene koliesko potlacit, ale potom mezdi tym tlacnym zubom a tou ploskou packy ostane volne miesto . . .proste ta packa spravi 2 zabery a potom sa opre, takze na dalsi zub to uz nedostane, rucne viem vytlacit prehadzovacku od najmensieho po najvecsie koliesko . . . ani podla navodu co tu je odkaz to neviem nastavit . . .