Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vchodové dveře

Zdravím z bráchou máme v plánu u jeho domu vyměnit venkovní vchodoví dveře i s futrama, ale on tam chce dát železná futra a dřevění dveře já mu říkám že by měl dát i dřevěná futra jinak ti dveře nepůjdou zimě zavírat. Nemůžu mu vysvětlit že se kov vlivem počasí roztahuje a smršťuje víc než dřevo. Kdo má pravdu?
Změna předmětu, původně: Vchodoví dveře (sHpy00n)

Tak především to vysvětlení je naprostá hloupost, nicméně Vaše varianta je správná. Na vchodové dveře patří dřevěné futro. V zime totiž vlivem rozdílu teplot na ocelové zárubni kondenzují vodní páry a často se stává, že dveře v zárubni jednoduše zamrznou.

P.S.: když už nevíte jaké máte psát Í, vyhněte se mu raději použitím slova ve spisovném tvaru, tedy vchodovÉ, drevěnÉ..