Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jakou brusku?

zdravím,potřeboval bych poradit jestli koupit pásovou nebo vibrační brusku. Potřebuju v podkroví přebrousit desky z dřevotřísky co jsou na podlaze (asi 17m2),které bruska se pro to bude hodit víc?

Oprasim historicke tema.
Zacal jsem kutit lod a moje extralevna vibracni bruska zahy odesla do plastoveho nebe. Krome toho kutim i jiny veci, takze proste potrebuju brusku. Pro brutalne ubiraci prace pouzivam flexu s lamelovym kotoucem, ted jde o to co na ten zbytek. Jak uz to byva penez neni na zbyt, ale pocitam ze by to melo nejaky hodiny namakat, takze tem uplne nejlevnejsim kouskum bych se vyhnul.
Takze:
1)Pasovku asi ne. Nejak me neprirostla k srdci, navic je draha a i drahej sporebak.
2)Vibracni se mi zda, ze bere fakt malo, ale zase na hrany je docela dobra, prebrouseni plochy +- ujde.
3)Vibracni "zehlicka" nevim, nemel sem v ruce, ale bojim se ze rohy to stejne nijak zasadne dobre brousit nebude, na hrany je to kratky, plochy to nebude brousit rovnomerne a tak. Ale treba mam jenom lichy obavy.
4) Excentricka - co jsem cet lidi si ji docela chvali, ale v zivote sem to nemel v ruce tak nevim.
5) nejaka jina???

Diky za rady.

Nad tim kotoucem do flexy taky premejslim, ale jak bylo napsano, na brutalne ubiraci prace(u dreva ubrani 3 a vice mm). Brouseni do roviny, no podlahu tim brousit nehodlam, takze to taky neni uplne vono. Jde mi spis o situaci , kdy riznu sukackou preklizku rovne(nebo do radiusu radove 10m) a potrebuju dorovnat drobny nepresnosti rezani, nejaky to dobrusovani laminatu po laminaci opet na mirne zakriveny plose a tak. Pujcovna neni reseni, brousit potrebuju kazdou chvilku v prubehu pristiho pul roku a i potom se takova vec hodi.
V zasade hlavne rozmyslim vibracni vs excentricka a neumim se rozhodnout, ktera bude lepsi, zejmena proto, ze excentrickou sem nemel v zivote v ruce.