Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocná pokojová rostlina

Dobrý den, doma nám onemocněla nějaká dracena, kmen je celý vysušený, společně s listy je i pokryt bílými skvrnami, celkově se trápí. Neexistuje nějaký postřik či jednodušší metoda, jak ji dostat zpátky do formy?

Za odpověď děkuji,

Jiří Cienciala

Jo, dracény mám taky doma, každou jinej druh.
Jednu žena vzala, uřízla z ní (zdravej) vršek a dala do vázy s vodou. Za nějakej měsíc to má slušný kořeny, brzo ji přesadíme.
Ta druhá, menší, dracéna taky furt měla usychající listy, hlavně spodní dvě třetiny. Ty žena taky orvala, nechala jen zdravý chochol nahoře. A od té doby je ten chochol furt pěkně zelenej, bez fleků, už celou zimu. Sice to vypadá jak miniatura kokosové palmy, ale to nevadí, odspodu to puští malej boční výhonek, brzo bude vypadat jak kaktus z mexika :-)
Nejsou to profi rady, ale naše amatérský zkušenosti, snad ti to nějak pomůže.