Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem energizer nabíjecí tužkové baterie

Měl jsem 3 roky nabíjecí baterie Energizer, kupoval jsem to v setu s nabíječkou. Řekl jsem si je to dobrá značka koupím to znova, ale rád bych věděl proč jsou všude na netu za <300 Kč, ale tady jsou za <100Kč, mi přijde ňáky podezřelý :-)

http://www.ddamtek.cz/index.php?cat=13&subcat=-20& parent=&namecat=Baterie,%20akumul%C3%A1tory&namesu bcat=&id=51306&itemname=ENERGIZER%20AKU%20NiMh%202 650mAh%20AA

http://www.elektrobauer.cz/zbozi/2721/Nabijeci-bat erie-ENERGIZER-AA-2500mAh-2721.htm

Já taky koupil nabíječku Energizer i s baterkama a mám naopak blbou zkušenost. Vydržely něco přes rok, trpěly poměrně velkým samovybíjením, stačil měsíc a byly prázdný. Ke konci ani nabít nešly, přetěžovaly nabíječku, až plasty smrděly. A to rozhodně neměly za sebou ten počet cyklů, kterej by měly vydržet, max. 30x.
Ve foťáku mám obyčejný GP, těm trvá pár měsíců, než se samy vybijí.
Energizer akumulátory u mě skončily, už ne více.

Myslím, že 2500mAh. Ale jestli ty tvoje vydržely 80 cyklů, tak to taky není moc, když výrobce deklaruje řádově stovky cyklů.
Nejvíc mi vydržely starý NiCd články od Sanyo, ještě za školních let jsem je nabíjel snad každý den, než jsem je někde ztratil, nebo založil.

Tak se tu snad bavíme celou dobu o nabíjecích baterkách, ne? Těmi obyčejnými jsem myslel běžný nabíjecí články, protože na trhu jsou i nabíjecí články s nízkým samovybíjením, ty vydrží nabitý i více než rok, pokud je nepoužíváš. Jsou dobrý do hodin, termostatů, bezdrátových klávesnic... tedy všude tam, kde je potřeba minimální odběr po dlouhou dobu. Ale dají se použít kamkoliv, já jsem si takový koupil do druhýho foťáku, tedy je foťák furt připraven.