Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uzávěr před plynoměrem

Hezký den,chtěl bych se vás zeptat.Máme před plynoměrem ještě klasický kuželový uzávěr a viděl jsem ,že dnes se používají takové moderní s kličkou.Mohu toto žádat od plynařů a nebo je to moje povinnost vyměnit takovýto starý uzávěr.Děkuji

Je to tak,je to zbytečné měnit,bude se muset odstavit celý rozvod a po výměně odvzdušnit,aby se neudělala výbušná směs.Čili dost peněz za práci odborné firmy.Vím o čem mluvím,dělám tyto věci.Další věc je samotný kulák, ty nové ne všechny mají stejnou stavební délku jako starý.Původní ventil je kolnusový spoj,který když je dobře promazaný,je tkz,nezničitelný,naopak nové kulové ventily mají teflonovou (plastovou) vložku,pozor opravdu musí být ten se žlutou páčkou ne z modrou,červenou nebo z černou.Dělí se o podle materiálu vložky na co je konkrétně určena.Tyto ventily se zase řadí do kategorií a to s pevnou nebo na ucpávkou která jde dotáhnout.Bývá s těmito ventily problém neb kolem této ucpávky začnou časem unikat a musí se měnit,což se u stávajícího ventilu nemůže stát.Čili by jsem nechal ten původní není sice dizajnově nejpovedenější ale hlavně je tkz. bezůdržbový.jediné co může u takto starého ventilu odejít je samotné konopí které těsní samotné závity ,vyschne.Řeší se to pod tlakem nechá se to na jednom závitu a přetěsní se ti těsnící nití přímo na to určenou,příkladně touto
http://www.loctite.as/?p=productsMore&iProduct=22& sName=Loctite-55--150-m-Tesnici-snura
je to na věky a je po problému.