Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cena zateplení fasády

Pro uvažovanou realizaci zateplení RD mě již několik lidí řeklo, at se vyprdnu na žádost zelená úsporám, i když po zateplení náš RD by splnoval podmínky pro zateplení. Důvod v odrazování je prý minnimální ne-li žádný rozdíl v konečné ceně, kdybych to zadal zednické partě bez dotace. Ano mohu si to spočítat sám podle nabídek od jednotlivých firem a porovnáním s dotací, ale to budu dělat až v půlce příštího týdne. Svépomocí v mém případě nepřipadá v ůvahu. Řešil někdo podobné dilema nebo máte přibližné cenové srovnání. Děkuju

Jak už tady někdo řekl, dotace se nevyplatí. Dotace padnou na to, že to musí dělat ta nejdražší firma, že musí být drahý projekt a tlustej polyš (i když propaguji, čím tlustší polyš, tím líp). Když si necháš jen spočítat tloušťku polystyrénu a uděláš si to sám (nic na tom není), tak ušetříš víc a na dotaci se vyprdni.

Rce, taky jsem dříve tvrdil co vy a úplně jsem vystřízlivěl, když mě někdo investor žádal o jinou radu. On měl hodně podlahové plochy a zateplit strop v nejvyšším patře a vše okna. Proto od té doby říkám, je třeba si to nechat spočítat, páč někomu se vyplatí, jinému nikoliv.

Jj, máš pravdu. Když přijde zákazník, tak to počítám programem RTS Stavitel. Ale dodnes se dají lidé, co tu dotaci dostali a nepřišlo je to dráž i s tou dotací počítat na prstech možná i jedné ruky :-). Blbé taky je na tom to, že dotace se dostane až když je dílo hotovo a zaplaceno, ale nikdo to nezaručí, takže znám lidi, co pak akorát nadávali jak státu naletěli, páč jinému ouředníkovi se to zdálo jinak a dostali kulový. Ostatně znáš to z té povídky Šimka a Grossmana: Nechci slevu zadarmo, tak i zde je třeba někdy pustit chlup...