Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spotřeba lednice v závyslosti na teplotě?

Teď když budu dělat kuchyni, budu lednici uzavírat do "skříňky"...a protože ta bude navazovat na strop, mám možnost prostor zaizolovat a proříznout díru na půdu - většinu roku by tedy lednice mohla být zezadu ochlazována...

To mě zrovna napadlo :) co to udělá se spotřebou? má to cenu?

Nejlíp by bylo nacpat potraviny rovnou do toho průvanu. Proč děláme v lednici zimu v teplém bytě, když o pár centimetrů venku je většinu roku (hlavně letos) zima jak v Charkově na nádraží? Ochlazování zadní stěny sníží spotřebu chladničky zcela určitě. Ale... Zase se nevyužije teplo z kondenzátoru na ohřátí místnosti...

Udžuji v bytě kolem 30°C...ta troška z lednice mě nevytrhne. Spížku chladnou také mám, přes léto však...teplo tam vniká.

Potřeboval bych též tip na novou ledničku,vekou přehlednou dvoudveřovou jedna strana mrazák - čeho se při výběru vyvarovat,na co koukat...každá rada drahá.

dnes jsou lednice docela vyrovnaný, takže těžko něco poradit, vyber tu co se ti hodí a líbí, jinak standard porovnat ve spotřebě, min teplotě a podobně, jenže ono stejně asi narazíš převážně na A+ a ***. U ledničky s mrazákem dej přednost dvou-kompresorovému provedení - menší spotřeba a když se něco pos... funguje většinou aspoň polovina.

Ono 25°C je pěknej pařák. Těch 28°C máš možná v koupelně, ale v bytě bys ani dejchat nemohl. Kup si novej teploměr. Běžně je teplota 22 - 24°C, podle toho, jestli seš mladé zajíc, nebo suchej důchodce. No důchodci mají raději i 25°C, ale k tomu ještě mají soustavně otevřený okno.

bylo myšleno mimo ty vyjmenované místnosti a ty teploty jsou dobře, sám mám takhle jednu místnost, oproti tomu v ložnici 17-18°C a veř, že já i Nery máme doma tolik teploměrů, že se ti o tom ani nezdá :-) (Neryho byt, či barák neznám, zato vím, proč to tak je a OPRAVDU TO TAK JE)

Jak bylo řečeno opodstatnění najde se :)

Teploměrů desítky kontroluji, to je jisté...

Mám rád teplo, ještě nemám na rozvaděč napojené bytové termostaty, dveře jako truhlář samosebou taky ještě dlouho míti nebudu(při 200m2 teplotní gradienty vznikají)...a hlavním důvodem samozřejmě chov zvěře všelijaké jest - ta taplota není vždy a všude stejná,ale pod 27 a nad 32 mi už nevyhovuje.