Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno šachta pro vodoměr

V obci kde máme chalupu budou zavádět pitnou vodu, lze místo šachty pro vodoměr využít vrchního prostoru kde jsou skruže u vrtané studny,která je málo využívána / užitková voda /, asi je to nesmysl, ale proč bych se nezeptal, díky za odpověď.

To vím z kutilských rad, ale napíši to více srorumitelně, i když určitě vím, že to nelze - ale ???
Vrtaná studně a v horní části je prostor / 4 ks skruže /, je to blízko kudy povede pitná voda, myslel jsem, že místo kopání nové šachty pro vodoměr , bych použil tento prostor,Ze studny je čerpána čerpadlem jen voda užitková pro zaléváním a původně vede ze studně rozvod vody hadicí do chalupy, tento rozvod / hadici / bych použil pro nové vedení vody, neb je vedeno rýhou proti zámrazu.Na vysvětlenou : rozvod ze studny byl proveden kompletně po chalupě, ale po delší době se objevilo ve vodě mnoho železa a manganu, proto nelze používat.Snad jsem to popsal trošku lépe, díky.

To si myslim ze by slo, podminka je aby voda ze studny nemohla jit do vodovodniho radu, ale to je snadno splnitelny.

ale po delší době se objevilo ve vodě mnoho železa a manganu, proto nelze používat.

Jak moc? Ja mam taky zelezo a mangan nadlimitni, ale pokud to neni opravdu hodne vyrazne nadlimitni, tak to ze zdravotniho hlediska nijak nevadi, ba ani detem. Vadi to rozvodu, bojleru a tak(to je duvod toho limitu, ne zdravotni duvody), ale s tim se da zit.

už je to srozumitelnější, zkrátka do staré studně chcete umístit vodoměr. Určitě to lze, ale musíte pro to něco udělat. Představte si vodáka, že jde vyměnit vodoměr. Jak by jste k tomu přistupovat vy jako vodák, kdyby to bylo pro cizího člověka. Musíte se nějak postavit aby mohl hasákem......

Jsem zastáncem že to jde, jen musíte udělat třeba podlážku na posatvení,,,,