Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Selská podlaha

Ahoj

mate nekdo zkusenosti s aplikaci selske podlahy?
Puvodne jsem mel zato ze pod timto pojmem se schovavaji prkna ruznych sirek skladane vedle sebe na perodrazku. Byl jsem ale zjevne uveden v omyl, protoze ted mi znamy rikal ze ty prkna nemaji perodrazku a jsou jenom pribyte do podkladoveho rostu.
Chape se tim ze kazde prkno je pribite samostatne? Jak a cim se to pribiji aby to nebylo videt nebo to patri k tomu?
Dekuji za kazdy postreh, resp. mate-li nekdo fotky, zkusenosti budu rad za k azdou zpravu.

Dekuji

DKK

loading...

Já bych spíš řekl, že "selská podlaha" je o vzoru. My máme v obýváku plovoucí podlahu, vzor selský dub. Je to klasická lamelová plovoucí podlaha se zámky, má takový vzhled a povrch, že to vypadá jako stará dubová prkna (včetně suků, děr od červotočů).

A je jen na tobě, jestli to bude laminátová nebo dřevěná plovoucí podlaha, nebo jestli budeš mít prkna.

No já nevim. Pamatuju že v baráku u babičky byly dřevěné podlahy ze širokých prken bez perodrážky a byly přibíjené hřebíky vždy po dvojicích pěkně "naostro", takže byly všechny hlavičky vidět. V tomhle případě si ale myslím, jestli nepůjde spíš o kartáčovaná prkna. Ty mají povrchovou úpravu že vypadají jako několik desítek let stará a hodně namáhaná podlaha. Vystupují suky a tvrdší léta, měkčí tkáně jsou vydrásány tvrdými kartáči. Hotová podlaha pak vypadá opravdu historicky. Moc hezké.

Jj. Souhlas, takto a dobře udělaná podlaha je moc hezká. Hlavičky hřebíků patří ke koloritu těch prken. Minimálně coulová prkna, bez drážek. Hřebíky se tlučou šikmo, podlaha se musí "utahovat" aby byla prkna (spíš fošínky) silou nacpaná k sobě. Dřív mistři tesaři uměli...

Driv ano, dneska marne shanim kohokoliv kdo by byl za penize ochoten mi prkna vubec protahnout na protahovacce a osamovat po stranach na cisto. Po nikom nechci ulozeni ani zaruku ani garanci, proste uplne jednoduchy truhlarsky ukon a ty ten zda se byti problemem.