Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto poradie elektro

chcel by soms a spytat, je bytovy istic v panelaku pred hodinami alebo za? na prizemi su este poistky na stupackove vedenie pre 3 byty na poschodi.

2 roky staré téma - zamykám.
Pokud se někdo chce zeptat na něco jiného, nechť si založí téma vlastní.
(Kurt) (Kurt)

lubíku,
v 99% je to takto:
přijde proud do baráku a jsou tam "nožovky" (někdy již před domem vezdi, nebo na sloupu). K těm většinou nechodíte.
pak jede proud k elektroměru, kde před tímto měřením je jistič, podle kterého "platíte tarif"
odtud (od hodin) je již domovní rozvod s jističem(jističemi) podle potřeby....

Dobry den chcel by som sa Vas spytat, je to sice rozoberane hoci kde ale taka otazka aku chcem polozit ja este asi nie je.. Chcel by som sa spytat u nas v baraku je privedena jedna faza , ktora je rozdelena cez istice do 4 faz. okrem nej tam je este jeden PE vodic. Chcel by som sa spytat ci by bolo mozne Keby s tych 4 faz zoberiem 3 fazy cez trojpolovy istic + ten Pe vodic a ci by mi na dome takymto sposobom vzniklo 400V miesto 230V viem , ze ked mam original zasuvku na 400V, tak sa da z nej spravit 3X po 230V.Ide to aj opacne?

Dalej by som sa chcel spytat, ci sa da elektricky plot alebo elektricka ohrada pre kozy spravit aj priamo napatim zo siete tak, ze Fazu "L" potiahnem cez lanko okolo plota na drevene koliky a zem bude ako uzemnenie dalo by sa to tak spravit aby to nevyrazalo hlavny istic?

MOze mi istic vyhodit,ked spojim priamo jednu fazu na druhu alebo ak sa mi dve fazi navzajom dotykaju pritom kazda faza ma svoj istic?

Za kazdu odpoved dakujem.

janousa@centrum.sk

Vážený Pane, prosím o zveřejnění Vaší adresy, abych se mohl Vašemu obydlí zdaleka bezpečně vyhnout :-/. Přes to na Vaše dotazy odpovídám:
1- rozdělením fáze do dalších 3 větví vznikne pouze rozdělená jedna fáze, ne třífázový proud
2- elektrický ohradník podle Vašeho vzoru, se používal v koncentračních táborech. Dojde tak kusmrcení zvířat, lidí a vůbec všeho živého.
3- ano, při spojení dvou fází, dojde k vypnutí jističe nadproudem. Není to však Váš případ, Vy máte pouze jednu fázi, rozdělenou do více větví(viz bod 1).

Pokud čtete tyto řádky, pravděpodobně jste dosud nezahájil své práce na elektrickém zařízení. Doporučuji Vám, abyste v této své nečinnosti vytrval co nejdéle a tím vytvořil předpoklad k dožití důchodového věku sobě i druhým.:-) S přáním pevného zdraví, Mirek:-)