Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vymenit koupelnovou baterii

Zdar, potrebuju vymenit pakovou baterii v koupelne v umyvadle, jeste nikdy jsem to nedelal a ani nevim, jak se to dela.

Tak kdyby mi nekdo napsal navod :-) ?

Zrucnej jsem, ale pokud byste mysleli, ze je to prace spise pro instalatera, tak jednoho znam, ale je s nim takovej problem, kterej nechci rozebirat, tudiz druha moznost je, ze koupim baterii a on mi ji tam vymeni. Jenze nevim, zda vsechny umyvadlove baterie jsou nejak standardizovane a je tedy jedno jakou v obchode koupim anebo, zda je treba koupit urcity typ a potom potrebuju vedet, jak zjistim (co zmerim), abych v obchode koupil spravny typ, ktery mi bude pasovat do umyvadla? A druha otazka je, jakou znacku baterie mam koupit, protoze chci koupit nejakou kvalitni, ktera vydrzi a nebude to zadnej bazmeh, ktery zacne po pul roce tect. Samozrejme moc penez nemam, takze neprijdu do obchodu a neukazu na tu nejdrazsi, ale chtel bych neco, aby to bylo hlavne kvalitni s tim, ze to bude v nejake rozumne cene?

predem dik

Praktické umyvadlové baterie za super cenu na Favi.cz (inzerce) (reklama)

Dobrý večer,změřte rozteč trubek na které jsou našroubovány převlečné matice stávající baterie,nemůžete se seknout,buďto je to 100mm,nebo 150mm,to je velký rozdíl,je to takto normalizováno.Případnou mírnou odchylku doladíte excentry,které tam máte již pod stávající baterií našroubované.Podle toho rozměru požadujte bateri,prodejci to znají.Bude tam nějaké těsnění,to kupte současně s baterií.Matky dotahujte stranovým klíčem správného rozměru ať si hned novou baterii neodřete a neodprýskne chrom,dotahujte s citem.Jinak s volbou nevím,já koupil asi před deseti lety baterie v Obíčku,jak koupelnové,tak umyvadlové do dvou bytů stejné.Fungují dobře i chrom drží dobře,byla na ně pětiletá záruka na kartuše,krabice jsem nedavno vyhodil,ale vím,že baterie byly naší výroby.Cena byla za umyvadlové necelých šest set a koupelnové se sprchou necelou tisícovku.:-)

Vzhledem k tomu, že píše:

potrebuju vedet, jak zjistim (co zmerim), abych v obchode koupil spravny typ, ktery mi bude pasovat do umyvadla?

si dovolím předpokládat, že se jedná o stojánkovou (umyvadlovou) baterii. A tam se rozteč tak nějak neřeší. :-)
Ze značek - Raf, Jika nebo Metalia by neměly být z nejdražších.