Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sociální pojištění

Dobrý den,mám takový dotaz a prosím o radu.Moje manželka je dosti a často nemocná,ale na invalidní ani částečný důchod to není.Tak bych ji chtěl umožnit aby byla v domácnosti a nemusela chodit do práce.Já mám práci kde můžu dělat přesčasy a tak bych ji uživil.Ale zajímá mně,jak to potom bude s nárokem na starobní důchod,aby ji nechyběli odpracovaná leta a nebo se jí nesnížil důchod na minimum.A nebo to jde vyřešit tak,že by si platila dobrovolně sociální pojištění?Nebo jít do přesčasného důchodu?Ještě uvádím,že manželce je 51 let.Děkuji moc za odpovědi.Bob

Myslim, ze zaplatit si socialni jde, ale vim, ze drive to bylo diky ochote uredniku dost slozite. Nemohla by manzelka neco prodavat pres internet, ze by si jako zaridila zivnostak a platila by nejakej ten podnikatelskej minimalni pausal. :-)

voni se ty predpisy porad meni, tak myslim, ze nejlepsi je zeptat se primo na socialce, ale neni to tak, ze duchod se pocita z vyplat v peti nejlepsich letech z poslednich z deseti let, kdy pracujes? - to by ji to duchod asi snizilo. :-/