Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má někdo zkušenosti s použitím lepenkových krytin na střechu

Dobrý den,
pustil jsem se do rekonstrukce staré střechy na chatě a hledám vhodnou krytinu.S ohledem na stávající konstrukci chaty se mi výběr zůžil na poněrně levnou krytinu VEDASPRINT.Jsou to modifikované lepenkové( asfaltové) pásy,s posypem,které se položí na střechu jako vrchní krytina.
Byl bych rád,kdyby mi někdo napsal, jestli má nějaké zkušenosti s použitím této krytiny.
Děkuji.
Zdenek

S touto krytinou nejsou problémy,pokud spád střechy není příliš velký.Předpokládá se,že podkladem jsou spojitá prkna,nejlépe OSB desky.Já jsem vždy ještě podmazával lepenku gumoasfaltem.Asi by šla i asfaltová penetrace.Přesahy slepovat také tímto.Musí se přesahy střechy dobře fixovat proti větru,aspoň na straně převládajících větrů.
Také jsem na zahradní chatičce použil staré lino.
JABRAKA